Jdi na obsah Jdi na menu
 


Články

Příspěvky

Lara Croft českého porodnictví

17. 6. 2017

Kdyby byl - a kéž by byl! - ženou vystavenou české porodní péči, vybral by si císařský řez místo klasicky vedeného vaginálního porodu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Články | Komentářů: 3

Zázrak

5. 5. 2017

Jsme svědky zázraku online!

Z diskuse na FB Modrého koníka vyjímáme osobní příběhy a doznání informovaných rodiček zachráněných praktikou, která se přitom v českých porodnicích vůbec nedělá (a tedy ani neeviduje).

 

Óda na omezené pizdy

19. 11. 2016

Tento článek je určen vám, líné vulgární hloupé a nerespektující mejnstrýmové pizdy (pro lepší plynulost textu dále jen pizdy).
Všem ostatním se hluboce omlouvám, ale vy to číst nemusíte, vás se to netýká.

 

Kojení aneb Cesta důležitější cíle

18. 10. 2011

   (Stanovisko HPNP ke kojení je součástí základních zásad, lze vyzdvihnout alespoň myšlenku, že dle nás je to již přežitý způsob krmení novorozenců, nehygienický, nepřesný, nevědecký, ohrožující navíc mravní výchovu novorozence, případně i jeho staršího sourozence - mnohdy ovšem i široké veřejnosti.)

 
Celý příspěvek | Rubrika: Články | Komentářů: 3

Obhajoba klokanky

2. 10. 2011

Jak je jistě všem nezaujatým pozorovatelům mateřské "alternativy" známo, populární klokanky se netěší její oblibě... pomýlené "argumenty" vystavěné přesně v souladu jejich černobílého vidění světa ("šátek je jediný správný, co se odlišuje, je špatné") zde nebudu vyvracet, protože jsou vedeny tendenčně a úmyslně zamlčují nepopiratelná fakta.
Jednoduše budu dělat, jako by lžiargumenty "šátkařek" neexistovaly a shrnu výhody klokanek znovu a jasně.
 Samozřejmě s tím souvisí i to, že HPNP naprosto podporuje nošení v klokankách proti všem jiným alternativám, pochopitelně s výjimkou kočárku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Články | Komentářů: 9