Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obhajoba klokanky

2. 10. 2011

Jak je jistě všem nezaujatým pozorovatelům mateřské "alternativy" známo, populární klokanky se netěší její oblibě... pomýlené "argumenty" vystavěné přesně v souladu jejich černobílého vidění světa ("šátek je jediný správný, co se odlišuje, je špatné") zde nebudu vyvracet, protože jsou vedeny tendenčně a úmyslně zamlčují nepopiratelná fakta.
Jednoduše budu dělat, jako by lžiargumenty "šátkařek" neexistovaly a shrnu výhody klokanek znovu a jasně.
Samozřejmě s tím souvisí i to, že HPNP naprosto podporuje nošení v klokankách proti všem jiným alternativám, pochopitelně s výjimkou kočárku.

Pro níže uvedené výhody je klokanka velmi vhodná již od prvních dní dítka.
- dítě si již od prvních dní osvojuje rovná záda, předstupeň pozdějšího zdravého esovitého prohnutí páteře.
- oproti tomu bederní páteř a kyčle jsou prakticky volné, kyčle se mohou bez omezení vyvíjet, při doporučení širšího balení toto samo zajistí správné dovyvinutí.
- absence pevné fixace hlavičky nutí dítě zdravě rozvíjet krční svalstvo.
- báječně vypolstrováno. aby se maminka a tatínek neodřeli, když dítě nosí.
- naopak dítě nic nenosí, proto je vnitřek nepolstrován (důležité pro rozvoj páteře a svalstva, dítě je pak připraveno pro sportovní kariéru pohyblivými volnými klouby, ohebnými svaly apod.)
- nejlepší poloha je pochopitelně obličejem dítka ven, vidí to, co my, je nadšeno, zahrnuto podněty stejně jako v "golfových holích", což je velmi důležité pro psychiku, například pro rozvoj prostorové představivosti a barvocitu. Takovéto dítě již má nakročeno ke kariéře např. architekta.
- v této poloze je páteř vyklenutími rodičovského břicha a hrudníku opět nucena aktivně reagovat a sílit, ale naopak je chráněna proti úderům či nárazům zvenčí, které bohužel nelze nikdy vyloučit. Taktéž jsou prohřívány ledviny.
- bez bočních výztuh se dítě učí, jak rozvíjet různé svalové skupiny, samo si může zvolit příjemnou polohu a v té setrvávat.
- dítě není těsně přivinuto na matku, tak že s ní není v takovém fyzickém kontaktu, jako tomu bylo v jejím bříšku, což pomáhá žádoucímu odpoutávání a osamostatňování dítěte jako jedince.
- zavěšení za rozkrok podporuje růst, vzrušivost a funkčnost pohlavních orgánů, což se odrazí na pozdějším kvalitnějším sexuálním životě dětí. Menší děti tření těchto míst naopak uklidňuje.
- pro matku je zprvu nepříjemné nošení, hlavně proto, že klokanka rafinovaně opravuje těhotenský nešvar předsouvání pánve a s tím spojené nezdravé vykřivení páteře matky. Toto přejde a pozitiva nabydou vrchu.
- při pravidelném nošení se matčina páteř přirozeně přizpůsobuje změnám těžiště souvisejícím s růstem dítěte, i toto mohou provázet ataky diskomfortu, nicméně je třeba vytrvat, vaše páteř vám bude vděčná.
- trendové vzory.
- příjemné, dobře omyvatelné materiály, žádné prověšené hadry, spousta plastu.
- velmi snadná manipulace.
- u novějších typů možnost volby několika sklonů dítěte.
- velmi příznivá cena.
- snadno může nosit i tatínek, babička, kamarádka.

Nevýhody:
- bohužel omezená doba využitelnosti, ale snad již brzy budou k dostání klokanky vhodné i pro větší děti.
- útoky od závistivých, v šátku zasukovaných alternativních "matek".

Ještě jednou a jasně:
Na převoz dítěte je nejlepší kočárek. Na přenos dítěte je nejlepší klokanka.
Klokanky tedy HPNP vřele doporučuje do každé rodiny.

NOSTE V KLOKANKÁCH, PEČUJTE O ZDRAVÍ SVÝCH DĚTÍ!!

(Vřelé díky za pomoc si zaslouží: Michaela Kazílková, Kateřina Hořínková, Lid Kotalík) 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tem,co to pochopili....

(Radka vylecena Lesana, 6. 8. 2017 15:29)

...bychom radi s manzelem vzkazali - "Ctete toho vic a komentujte jeste vic!" Nebyt vas vsech,neco temto strankam chybi!
Myslime Ashimeko, Monica,Vahrici,specialni dik a apel pokracovat v komentovani prispevku pak udelujeme dvema prvnim - Salome a Reina. Bez vas by na tomto svete bylo o mnoho mene radosti a vsichni bychom byli ztraceni!

Sarkazmus "aneb" používam hlavu

(Iws, 30. 7. 2017 16:36)

Ľudia drahí ... Sarkazmus je to čo vám uniklo ... Nuž škoda ... Buďme aspoň radi že vás to pohoršilo

super

(, 22. 8. 2015 19:04)

hned jdu vyházet všechny ty hadry a utíkám pro klokanku. velmi jsem se pobavila ;-)

TO JE VTIP?

(Ashimeko, 22. 8. 2015 12:02)

Určitě ke to vtip... Protože jinak bych toho, kdo napsal tento článek, nazvala vrahem svylch dětí!!!!!!

To je anad zlej sen :D

(Monica, 21. 8. 2015 11:56)

No, tak vy jste ale totalne vylizana :D :D :D

Konecne super clanek!!!

(Mamyna N., 21. 8. 2015 10:59)

Sousedka taky porad taha dite v hadru, ale neni nad bajecne vyposltrovanou klokanecku, pekne rovna zadicka uz od narozeni, tak to ma byt. Tleskanek

mě to příjde jako vtip :-D

(vahrici, 21. 8. 2015 7:37)

Jestli tohle někdo myslí vážně, tak se asi pomátl

nejspis novinky z Marsu

(salome, 21. 8. 2015 7:13)

Je treba prvne neco nastudovat. Nebo aspon prohodit par slov s ortopedy. Kdyz jim donesete klokanku,ani jeden ji neschvali a do jednoho reknou - vyhodit!

Kdyz budete mit dite v satku,nebo ergo-nositku ve vertikalni poloze, schvali,neb kazdy zasveceny vi, ze uz jenom kvuli kyclim SUPER,neb najrazuje siroke baleni. A co teprv jak skvela to ma dopad na pater.

Asi prodavate klokanky a snizila se poptavka,tak bezpaterne musite lhat! Smutne. Nastesti ti,co chteji pro sve deti to nejlepsi,studuji od kvalifikovanych lidi.

to je ale pičovina

(Reina, 21. 5. 2015 20:22)

Tak tohle je teda naprosto ujetý a na lživých argumentech založený blábol. Klokanky nejsou absolutně vůbec zdravé a nepodporují přirozený vývoj dětí.