Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kojení aneb Cesta důležitější cíle

18. 10. 2011

 (Stanovisko HPNP ke kojení je součástí základních zásad, lze vyzdvihnout alespoň myšlenku, že dle nás je to již přežitý způsob krmení novorozenců, nehygienický, nepřesný, nevědecký, ohrožující navíc mravní výchovu novorozence, případně i jeho staršího sourozence - mnohdy ovšem i široké veřejnosti.)

V bodě kojení alternativní matky zaznamenaly před časem jisté (dočasné) vítězství. V této věci tedy přecházíme do untergrundu a operujeme stylem "navrch huj, vevnitř fuj" + "papeženec horší papeže". Důsledným lpěním na zásadách Baby-Friendly Hospital nutně vzbudíme v matkách odpor ke kojení, a tím se znovu dostaneme ke kormidlu. Poté samozřejmě vezme konec jak podpora kojení, tak i tyto metody.
Primárně přijměme do svého podvědomí, že propagace kojení porodnicemi je vlastně naschvál a takto k němu přistupujme, fantazii se meze nekladou.
Desatero návrhů pro začátek:
1) Poučme každou sestru jinak. Nesoustavnost a protichůdnost jsou základ úspěchu.
2) Příručka o kojení musí být velmi viditelně označena jmény hnutí a osobností, které na její existenci měly zájem a podíl. Tím se prakticky zdiskreditují samy a matky nebudou brát v potaz ani jiné jejich názory. O těchto příručkách se vyjadřujte s neskrývaným pohrdáním, ale sadisticky je doporučujte k prostudování (nejlépe několikrát denně a po vyčerpání jiných znechucujících metod).
3) Vyzkoušejte s matkou trpělivě všechny polohy ke kojení, zjistěte, která jí vyhovuje nejmíň, a trvejte na tom, že právě v této dítě nejlíp saje.
4) Nuťte ženy po velkém nástříhu/potrhání/čištění dělohy či po císaři, aby kojily co nejvíce, vleže a hlavně přikládaly výhradně dítě k prsu a ne prs k dítěti. Nuťte je během jednoho kojení často střídat strany. Při příchodu na pokoj ženu ovšem nejprve vyplísněte, jaktože má dítě na posteli, přimějte ji, aby se posadila a trvejte na tom, aby dítě sama odložila do příhrádky... totiž do postýlky. Tvařte se následně překvapeně a nikdy se neomlouvejte.
5) Bradavka matky je veřejný majetek. Sahejte na ni, kdykoli a jakkoli se vám zamane, rvěte ji dítěti násilně z úst i do úst ve snaze vylepšit přisátí. Tyto praktiky vyhledávejte hlavně v momentech, kdy má její spolubydlící návštěvu. Mějte vstřícné, ale indiskrétní komentáře (ne nutně pouze o kojení, též o tématech jako krvácení, nástřih, pozdější sexuální život, proč nepoužívala antikoncepci, když teď neumí kojit apod.). Uchopte bradavku a snažte se proudem mléka trefit návštěvu či spolubydlící, popř. aspoň dítě do oka. Tvařte se překvapeně. Pokud trefíte sebe, vynadejte matce.
6) Buďte netrpěliví. Vyhrožujte kapačkama.
7) Zamlčujte existenci dokrmů, odsávaček, kloboučků.
8) V případě dokrmu zvolte nejsložitější a nejneefektivnější možnou metodu. Lépe však když si budete brát dítě k sobě - tam ho přecpěte a dobrovolně nikdy matce nepřivážejte na další kojení.
9) Všemi možnými metodami se snažte způsobit záněty a ragády. Zatajte existenci bepantenu. Rozkojte matku a pak odvezte dítě na co nejdelší dobu např. pod lampu (žloutenku si klidně vymyslete). Odstříkávání a jeho nácvik rozvíjejí předchozí praktiky, jen jsou o to trapnější, že dítě není přítomno. Pocit trapnosti vzbuzujte, jak jen to jde.
10) Pokud matka poobnažena v ohanbí čeká na vizitu, trvejte na přiložení dítěte. Uspějete-li, odejděte.

Hlavně důsledně trvejte na tom, že nejdůležitější je, aby dítě bylo kojeno, ne aby se najedlo a zdravě se vyvíjelo. Vzbuzujte pocit viny, přesvědčujte matky, jak strašné jsou UM, jak jsou drahé, jak budou děti hloupější, nemocnější, umřou.

Výsledek se musí dostavit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Petra, 21. 8. 2015 8:08)

Přečetla jsem pár prvních řádků a musím říct, že nic tak chladnýho a negativního jsem nikdy nečetla a doufám, že ani nikdy nebudu.. Udělalo se mi fyzicky zle.. Ženský vzpamatujte se proboha....

Re: ...

(Ani, 21. 8. 2015 11:20)

Však to je jedna velká ironie, ony to píšou jako prču, není to myšlené vážně. =D

Čestné uznání

(Irča, 10. 3. 2015 0:15)

Vážené členky a vážení členové Hnutí pro nepřirozený porod!
Vaše internetové stránky mě zároveň pobavily, zděsily a utvrdily v tom, jakým způsobem chci vést svůj život, tj. mimo jiné i to, jakým způsobem chci rodit. Děkuji Vám.
S pozdravem a přáním mnoha sil a především vítězství ve Vašem / našem boji
Irča, toho času nezletilá, svobodná a bezdětná mladá žena :)